• Ново
PE Straight Compling Barb Pipe Sitting, месинг
zoom_in

PE Straight Compling Barb Pipe Sitting, месинг

DEN 5087.84

Износ
check Во продавницата.

Комплетот „Everflow Pex Barb“ (10-пакет) е лесен за инсталирање, решение со ниска цена за поврзување на PEX цевката. Вклучувањето на BARB на Everflow Pex се компатибилни за дистрибуција на вода за пиење и апликации за хидронично греење. Овие PEX -фитинзи може да се користат со системот за стегање од не'рѓосувачки челик или системот за прстен на бакарниот прстен (и двете се продаваат одделно). Опсегот Pexflow Pex Barb Fitting нуди широк спектар на фитинзи, колектори, вентили, прстени за стегање, прстени прстени и алатки во различни големини за да помогнете во завршувањето на следниот проект за водовод. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Висок квалитет : Конструиран од (DZR) месинг за супериорна сигурност и јачина. Лесен за употреба : фитинзи работат со методи за прицврстување на прстенот или прицврстување. Barb x Barb x Barb Connection за PEX системи за водовод, оценето на 200 ° F и 200 psi. Компатибилен со PEX цевката. Одобрени NSF, UPC и CSA, произведени на ASTM Standard F1819.

Им се допаѓа и на купувачите..