• Ново
Милтон Т-Стил 1 4 Машки Тело-Т-Стил Спојка Тела Се Месинг-Ма Влезот Притисок: пси - Макс., секој, продаден од секој
zoom_in

Милтон Т-Стил 1 4 Машки Тело-Т-Стил Спојка Тела Се Месинг-Ма Влезот Притисок: пси - Макс., секој, продаден од секој

DEN 2015.84

Износ
check Во продавницата.

Милтон 1/4 " MNPT Т-Стил Спојка 786. Милтон 1/4 " спојките во стилот НА МНПТ т имаат месинг тело и печат Буна-Н. Овие спојки имаат и 1/4" основна големина на проток и максимум 300 PSI со максимален проток на воздух од 40 SCFM. Оваа Спојка За Брзо Поврзување ви овозможува едноставно да го турнете приклучокот Во т-стил во спојката за да се вклучите и да го повлечете ракавот назад за да го отстраните. Ве молиме видете подолу за повеќе карактеристики и спецификации. Карактеристики и Спецификации. • 1/4" Машки Национален Цевка Нишка. • 1/4" Основна Големина На Проток. * Максимален Влезен Притисок од 300 Фунти По Квадратен Инч • * Опсег На Проток На Воздух Од 40 Стандардни Кубни Стапки Во Минута • * Максимална Температура Од 250 Степени Целзиусови • * Направено Во Сад 1/4" Машка Национална Нишка За Цевки • 1/4 " Основна Големина На Проток. Максимален Влезен Притисок од 300 Фунти По Квадратен Инч. Опсег На Проток На Воздух Од 40 Стандардни Кубни Стапки Во Минута. Максимална Температура Од 250 Степени Целзиусови. Произведено Во Сад

Им се допаѓа и на купувачите..