• Ново
Талент-Тоа Најдобро Кодирани Цевки Во Боја-3 8 20', Црвено
zoom_in

Талент-Тоа Најдобро Кодирани Цевки Во Боја-3 8 20', Црвено

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Bestpex coded цевки во боја ги исполнува csa B137.5, NSF 14, 61, ASTM F 876, F 877 и UPC стандарди. Одобрени за апликации за топла и ладна вода. Заменува галванизирани, бакарни или кпвц вода лиенс без лемење или лепила. Се препорачува за системи за вода за пиење. Купување во калеми или директно стапчиња. Достапно во црвена или сина боја за да се овозможи лесно идентификување на линиите за топла или ладна вода. Боја кодирана за лесно идентификување на апликации за ладна и топла вода. Заменува галванизирани, бакарни и кпвц линии. За надворешни апликации ракав или закопа за заштита од УВ. Големина : 3/8 во. х 20 стапки. Се препорачува за системи за вода за пиење.

Им се допаѓа и на купувачите..