• Ново
Фк-200в Финансиски Калкулатор
zoom_in

Фк-200в Финансиски Калкулатор

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Касио Фк-200в Финансиски Калкулатор 4-линиски дисплеј; 10+2 цифри; Едноставна матрица На Точки, проценка на инвестиции (готовински тек) Се Претвора помеѓу процентуална пресметка на Денот на каматната стапка, пресметка на пауза за амортизација; Статистика За Трошоци/продажба/маргина; тврд случај со слајд; Соларен плус со резервна копија на батеријата; 4-линиски дисплеј. 10+2 цифри. Едноставна и сложена пресметка на каматата. Точка матрица, проценка на инвестициите (готовински тек) & амортизација. Конвертира помеѓу процентуална каматна стапка и ефективна стапка. Пресметка на денот, пресметка на амортизација и обврзници. Пресметка на рамномерна точка. Трошоци/продажба/маргина статистика. Слајд-на хард случај. Соларен плус со резервна копија.

Им се допаѓа и на купувачите..