• Ново
Трговска марка ликовна уметност Книга за мешана боја 41 Канвас уметност од Кети Г. Аренс
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност Книга за мешана боја 41 Канвас уметност од Кети Г. Аренс

DEN 14400.00

Износ
check Во продавницата.

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика за книги за боење на зборови како „смеа“, „loveубов“ и „верувај“ нацртана меѓу срцата и апстрактната работа. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Трговска марка ликовна уметност "Книга за мешана боја 41" Канвас уметност од Кети Г. Аренс : Уметник : Кети Г. Аренс. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Подготвени да висат. Висок квалитет. Печатено со употреба на giclee, што е напреден процес на изработка на печатење. Репродукциите се практично разликуваат од оригиналите. Гикли е прифатен од многу галерии, музеи и приватни колекционери. Галеријата завиткана така што платното се обвиткува околу страните и ја крие рамката. Овозможува необична презентација на готовиот сликар.

Им се допаѓа и на купувачите..