• Ново
Сет за јадење со 5 парчиња Лексингтон со столици со парсон, темно кафеава боја
zoom_in

Сет за јадење со 5 парчиња Лексингтон со столици со парсон, темно кафеава боја

DEN 3199.84

Износ
check Во продавницата.

Уживајте во појадок, ручек или вечера со семејството и пријателите додека јадете во сетот за јадење во Лексингтон. Рамката на цврсто дрво на табелите обезбедува јачина и сигурност. Со мазна завршница, оваа црна трпезариска маса има елегантна привлечност и е лесно да се одржува чиста. На над 48 инчи во должина и широка 32 инчи оваа табела обезбедува доволно простор за седење до четири лица. Вклучени во сетот се четири столици на Lexington Parson, изработени со цврста рамка од гума и еспресо завршница. Тие се одликуваат со тапацир од кожа од кожа на седиштата и потпирачите за грб, а седиштата на пролетната перница нудат голема удобност. Секоја од овие столчиња со директно поткрепено има широко седиште за удобно седење и стилски коси нозе. Сет за јадење со 5 парчиња Лексингтон со 4 парчиња столици сет вклучува една (1) трпезариска маса и четири (4) столчиња за јадење. Цврста гумена рамка со дрво со завршна облога. Faux кожа тапацир на столици. Седиштето за пролетно перница. Димензија на табелата : 48 "L X 32" W X 30 "H. Чаир Димензија : 18" W x 24 "D X 39.2" H. Потребно е собрание. Предупредувања : Предлог 65 Причини : Овој производ може да ве изложи на хемикалии, вклучително и дрво прашина, што е познато на државата Калифорнија за да предизвика : карцином. Затегнување потрошувачи во Калифорнија. За да се усогласи со предлогот на Калифорнија 65 Овој производ го носи следното овој производ може да ве изложи на прашина од дрво, хемикалија позната на државата Калифорнија за да предизвика рак или дефекти при раѓање или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на/мебел www.p65warnings.ca.gov.

Им се допаѓа и на купувачите..