• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Есенски редови“ платно уметност од Ленс Куен
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Есенски редови“ платно уметност од Ленс Куен

DEN 799.84

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Ленс Kuehnesubject : Пејзаж-аперестил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има нечистотија патека што се спушта во центарот на рамката. Ленс Куне е роден и израснат во Северна Калифорнија. Од есента 2002 година, неговата примарна тема е руралните и природните пејзажи на Северниот Залив на Сан Франциско, како и повремено и другите делови на Калифорнија и пошироко. Тој отсекогаш имал голем интерес за класични американски слики. Силно под влијание на фотографи, како што се Едвард Вестон и Ансел Адамс, неговата работа се фокусира на чувството за место, неговата светлина и расположението, создавајќи безвременски слики. Неговите наградувани фотографии се во приватни колекции во над 40 држави и многу земји. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ленс Куен „Есенски редови“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..