• Ново
Ресурси за учење во последователно
zoom_in

Ресурси за учење во последователно

DEN 783.84

Износ
check Во продавницата.

Ресурси за учење 8925 Aftershock! Електронска игра за учење, тема/предмет : учење, учење вештина : време, 5-9 години, 18 парчиња ресурси за учење 8925 Aftershock! Електронски игра за учење Број на парчиња : 18. Препорачана возраст : 5-9 години. Број на парчиња : 18. Препорачана возраст : 5-9 година. Тема/Предмет : Учење. Минимален број на играчи : 1. Максимален број на играчи : 4. Учење на вештина : Време. Максимален број на играчи : 4. Минимален број на играчи : 1.

Им се допаѓа и на купувачите..