• Ново
Дорман 567-Комплет За Проширување На Моторот За Специфични Модели На Ford Lincoln Mercure, На Одговара избери: 1975 - ФОРД F150, 1966 - форд МУСТАНГОТ
zoom_in

Дорман 567-Комплет За Проширување На Моторот За Специфични Модели На Ford Lincoln Mercure, На Одговара избери: 1975 - ФОРД F150,

DEN 2479.52

Износ
check Во продавницата.

Приклучоците во овој комплет за приклучок за проширување на моторот се дизајнирани да одговараат на оригиналните делови на одредени возила. Изработени од квалитетни материјали, компонентите на овој комплет се дизајнирани за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-компонентите во овој комплет за приклучок за проширување на моторот се дизајнирани да одговараат на оригиналните приклучоци на одредени години, марки и модели. Идеално решение - овој комплет е сигурна замена за оригиналните приклучоци кои не успеале поради абење. Издржлива конструкција - овој комплет е направен од квалитетни компоненти за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Бронко : 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996форд Кантри Седан : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1971, 1972 Форд Кантри Скваер : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991 Форд Обичај 500 : 1968, 1969, 1970, 1971, 1972форд Обичај : 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972 Форд Е-100 Еконолин Клуб Вагон : 1979, 1980, 1981, 1982, 1983 Форд Е-100 Еконолин : 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983 Форд Е-150 Еконолин Клуб Вагон : 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Форд Е-150 Еконолин : 1975, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996форд Е-200 Еконолин : 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974 Форд Е-250 Еконолин Клуб Вагон : 1979, 1980 Форд Е-250 Еконолин : 1975, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991 исто така, одговара на повеќе возила што не се наведени овде.

Им се допаѓа и на купувачите..