• Ново
Сертифицирани додатоци за апарати 500044-C Хром стил Еви големи 8 & мали 6 Заменски тави за капење плус прстени за Whirlpool, Kenmore, Frigidaire & Maytag Electric
zoom_in

Сертифицирани додатоци за апарати 500044-C Хром стил Еви големи 8 & мали 6 Заменски тави за капење плус прстени за Whirlpool,

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Со години, лиценцираните водоводџии, електричари и инсталатори на апарати се потпираа на брендот за овластени додатоци за апарати за нивните кабли за напојување, црева и конектори. Сега и ти можеш. Покрај сигурни и издржливи решенија за поврзување, овластените додатоци за апарати носат висококвалитетни делови за замена за електрични опсези. Стилот на хром е 2 голем 8 инчи и 2 мали 6 инчи. Заменски тави за капење плус прстени се квалитетен производ специјално дизајниран за електрични опсези што се наоѓаат во домовите и становите. Овие 4 тави за капење се лесен и удобен начин за подобрување на изгледот и ефикасноста на готвењето на вашиот шпорет. Тие биле темелно тестирани и се поддржани од 5-годишна ограничена гаранција. Проверете го упатството на вашиот апарат за точните спецификации за да се осигурате дека овие се вистинските тави за капење за вас. Ви благодариме што избравте овластени додатоци за апарати - решение за конекција на апаратот. Ги исполнува или ги надминува стандардите за сертификација на индустријата и барањата на повеќето производители на апарати. Сет од 4 стилови E Chrome Crapt Pans плус прстени за Hinged 2 мали и 2 големи горилници. Само за електрични опсези. Го ажурира изгледот на шпоретот или опсегот на врвот. Chrome Finish ја рефлектира енергетската ефикасност на топлина што ја подобрува топлината и времето на брзина на готвење. Компатибилен со највисокиот стил во стилот Еви, Кенмор (2004+), Фригидер, Мејтаг, Електролукс, Тапан, Амана, Кросли и РЦА Електрични опсези. Не е компатибилен со повеќето GE, Hotpoint или Kenmore (1995 до 2003 година). Лесно за чистење со употреба на благ сапун, мек сунѓер или ткаенини и топла вода што ја имаа материјалите. Мали димензии на тавата за капење, заоблени : 6-1/4 "Надворешна диа. & 1" г. Мал дијаметар на надворешниот прстен, заоблен : 7-1/2 ". Големи димензии на тавата за капење, заоблени : 8-1/2" Надворешна диа. & 1-1/8 "Д. Голем дијаметар на надворешниот прстен, заоблен : 9-1/8". 5-годишна ограничена гаранција.

Им се допаѓа и на купувачите..