• Ново
Ханкук Кинерги ПТ Х 245 40Р19ХЛ 98В БВ Цела Сезона Гума
zoom_in

Ханкук Кинерги ПТ Х 245 40Р19ХЛ 98В БВ Цела Сезона Гума

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Кинергијата ПТ користи соединение отпорно на триење, јаглеродно црно за ниска отпорност на тркалање и долг век на траење. Соединението е обликувано во асиметрична шема со оптимизирана вкочанетост на блокот за ракување и издржливост. Профилот дизајниран од компјутер помага рамномерно да се распредели тежината низ контактната лепенка за понатамошно абење на помошта, а покрај реброто на центарот со висока вкочанетост, ги подобрува перформансите на сопирањето. Широките, периферни жлебови работат заедно со страничните засеци за да ја евакуираат водата од стапалото и да се спротивстават на хидропланирањето. Аква наклонетите шипки создаваат дополнителни рабови за гризење за влечење во влажни или снежни услови. Оптимизираната вкочанетост на блоковите на шарите обезбедува зголемена издржливост и униформност на шарата за подобрени перформанси и километража при ракување. Издржливото соединение нуди подолг век на траење со оптимална комбинација на врвни полнила и флексибилни гумени материјали. Оптимизиран профил дизајниран од напредна компјутерска симулација ги подобрува перформансите на абење и сопирање со рамномерно распределување на тежината преку контактната лепенка на гумата. Подобрената надворешна вкочанетост обезбедува подобрено суво ракување и перформанси во свиоци. Блок нанесен на шипката за гуми од страничниот жлеб обезбедува одлично ракување и сопирање. Широките жлебови обезбедуваат максимална евакуација на водата што промовира влажна влечна сила.

Им се допаѓа и на купувачите..