• Ново
Шише За Дозер за Масло јабуј Силиконско Масло Четка За Масло Диспензерот За Масло Топлина Отпорна Четка За Печење За Готвење Во Кујна Скара Печење Печење Печење Те?
zoom_in

Шише За Дозер за Масло јабуј Силиконско Масло Четка За Масло Диспензерот За Масло Топлина Отпорна Четка За Печење За Готвење

DEN 230.24

Износ
check Во продавницата.

Ве молиме имајте предвид, оваа ставка бродови од меѓународен продавач. Очекуваната испорака е 10-15 дена. Опис : . Силиконската четка за масло ви помага рамномерно да ја намачкате и без напор да ги намачкате маслото, путерот, сосот, маринадите. Силиконските влакна се толку флексибилни што нежно се лизгаат по површината без да ја издишат храната или да ја изгребат тавата. Шише за издавање масло е совршено за масло, Маслиново Тип 2 (Опционално). Боја : Бела;Портокалова (Опционално). Материјал : СИЛИКОНСКИ, СТОМАЧНИ МУСКУЛИ. Стил : Практичен. Апликација : Храна, Месо, Зеленчук. Прилика : Кујна, СКАРА. Големина на пакетот : 6.2*6.2*15. 2см2.44*2.44*5.98 инч(За Тип 1); 6.9*6.9*13. 2см2.71*2.71*5.19 Инч(Тип 2). Тежина на пакетот : 90g0.19lb(За Тип 1); 103g0. 22lb (За Тип 2). Пакет Листа : . 1 * Шише Со Масло со Четка. Забелешка : Ве Молиме, не ставајте го производот во шише со Масло во микробранова печка, лесно се отвора и контролира количината на масло, прелив или оцет истурен во вашите јадења,со што се храните поздраво и спречувате неред. [Висококвалитетна]четката за поткопување е изработена од врвен силикон за храна и нема да се топи, искривува, обезбојува или ќе се собира како обични или дрвени четки. [Практично]Широко се користи за правење салата, Готвење, Печење, Маринирање, Печење, Скара, Пржење, СКАРА и така натаму. [Широко Применливо]капакот има прстен за заптивка внатре, можете да го користите нашиот канистер за складирање на сируп од мед и кој било друг течен сос. []Отпорен на топлина, без Машина за Миење Садови, без БПА и без хемикалии за кои треба да се грижите.

Им се допаѓа и на купувачите..