• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Индустриски градски пејзаж“ платно уметност од usузепе Торе
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Индустриски градски пејзаж“ платно уметност од usузепе Торе

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Уметник : usузепе Торезубјект : City Scapestyle : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има темно црно-бел градски пејзаж, пополнувајќи ја рамката. Јас сакам да патувам и јас сум подготвен да работам насекаде Во светот да ги подобрам моите вештини и да работам со луѓе кои имаат иста страст. Особено сум заинтересиран за пејзажи и градски предели, но исто така ги сакам и портретите на Б & В и фотографијата на Астро. Јас сум ноќен стрелач, ги сакам боите, расположението на ноќната светлина и сакам да одам со мојот статив, сам во темниот giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност . Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Темно црно -бел градски пејзаж што ја наполни рамката.

Им се допаѓа и на купувачите..