• Ново
Starma ma out st all time 215 60r 99v патнички гума
zoom_in

Starma ma out st all time 215 60r 99v патнички гума

DEN 1839.84

Износ
check Во продавницата.

Starmaxx Maxx Out ST582 215/60 R16 99 Vover View The Starmaxx Maxx Out ST582 е гума за патнички автомобили во сите сезони. Со сето сезонска шема на шара и специјализирано гумено соединение, Maxx Out ST582 обезбедува зголемена влечење за засилени можности за возење и свиоци на влажни или суви патишта. Покрај тоа, Maxx Out ST582 има канали во форма на V долж шарата, промовирајќи повеќе контакт со површината на патот во калливи, дождови или снежни услови. Наменето за употреба на купи, седани, CUV, SUV и минибуси. Моделот на шарите на сите сезони со оптимизирана густина на SIPE обезбедува подобра влечење на суви, влажни или снежни услови на патот. Специјализираното гумено соединение ја одржува гумата флексибилна на пониски или повисоки температури за целогодишна употреба. Каналите во форма на V долж шарата ефикасно испуштаат вода, кал или снег за да се одржи контакт со патот. Соодносот со низок празнина на калапите за центри за центри подобро на патот и помага во одржувањето на влечење. Големина : 215/60 R16. Опсег на оптоварување : SL. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб.

Им се допаѓа и на купувачите..