• Ново
Дополнителен Погонски Ремен Одговара изберете: 1973-ШЕВРОЛЕТ Ц10, 1973-ШЕВРОЛЕТ К10
zoom_in

Дополнителен Погонски Ремен Одговара изберете: 1973-ШЕВРОЛЕТ Ц10, 1973-ШЕВРОЛЕТ К10

DEN 847.84

Износ
check Во продавницата.

Заменски појас за најсложените погони на моторот. Поради термичките сили, овој променлив засечен појас всушност се затегнува на погонот додека се загрева. Ова резултира со подобрени перформанси на ременот со намалување на распаѓањето на напнатоста и бучавата.Гумената залиха натоварена со влакна става поголема флексибилност по должината на ременот, но сепак му дава на ременот поголема странична стабилност во макарата.Термички активни затегнувачки кабли за перформанси без одржување кога се правилно инсталирани и затегнати.Формирајте земја за да обезбедите прецизна максимална ширина и димензионална контрола на страничниот ѕид за правилно вклопување во макара, како и помазен, потивок појас за трчање.Ги исполнува или го надминува SAE J636c specifications Gates - Управувано Од Можноста Додаток Вози Појас се Вклопува Одберете : 1981-1986 CHEVROLET C10 8 Cyl 5 L 1981-1986 CHEVROLET K10 8 Cyl 5 L 1972 CHEVROLET MALIBU 8 Cyl 5.7 L 1973-1980 CHEVROLET C10 8 Cyl 5.7 L 1973-1974,1976-1977,1980,1987 CHEVROLET ПАЛТО 8 Cyl 5.7 L 1973-1975,1977-1980 CHEVROLET K10 8 Cyl 5.7 L 1971 CHEVROLET CHEVELLE 8 Cyl L 1987 CHEVROLET R10 8 Cyl 5 L 1987 CHEVROLET V10 8 Cyl 5.7 L 1978-1979,1981 CHEVROLET CAMARO 8 Cyl 5.7 L 1976 FORD F250 8 Cyl 5.8 L 1972 CHEVROLET МОНТЕ КАРЛО 8 Cyl 5.7 L 1972,1974-1975 FORD F100 8 Cyl 5.9 L 1981-1986 GMC C1500 8 Cyl 5 L 1971 CHEVROLET CAMARO 8 Cyl L 1973-1986 CHEVROLET K20 8 Cyl 5.7 L 1972,1974-1975 FORD F250 8 Cyl 5.9 L 1975-1976 FORD F150 8 Cyl 5.9 L 1978-1980 FORD F150 6 Cyl 4.9 L 1971 CHEVROLET НОВА 8 Cyl L 1972,1978-1979 CHEVROLET НОВА 8 Cyl 5 L 1972 CHEVROLET EL CAMINO 8 Cyl 5.7 L 1987 CHEVROLET V20 8 Cyl 5.7 L 1976 FORD F100 8 Cyl 5.8 L 1980-1985 OLDSMOBILE ДЕЛТА 88 8 Cyl 5 L и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

Им се допаѓа и на купувачите..