• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Голема лоша месечина“ платно уметност од Филип Саинте-лауд
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Голема лоша месечина“ платно уметност од Филип Саинте-лауд

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производски тип : рамка од бреза, црна матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има силуета на црно дрво над црвено. Истакнати бои : црно, вино, црвено, портокалово, тен, розов, кафеав фотограф со страст со години, Филип не сакаше да го фотографира пејзажот и природата. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места што го опкружуваат. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Тој открива дека е важно да се има длабоко почитување на оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. 8x10 giclee отпечаток под акрилик во рамка од дрво од бреза од 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Фотограф по страст Со години, Филип се допадна непосредно да фотографира пејзаж и природа. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места што го опкружуваат. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Тој открива дека е важно да се има длабоко почитување на оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. - Силуетата на дрво против црвено небо со полумесечина.

Им се допаѓа и на купувачите..