• Ново
Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките 66259R
zoom_in

Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките 66259R

DEN 5584.00

Износ
check Во продавницата.

Создадени за секојдневни услови за возење, Raybestos R-Line Professional одделение ротори обезбедуваат највисоко ниво на сигурност, безбедност и перформанси. Тие ја испорачуваат најкомплетната линија за апликација на пазарот. Потпрете се на Raybestos за да ви ги донесат вредните, сигурни производи што ги очекувате од најдобрите во сопирачките. Повеќе од еден век, Рејбестос е светски познат за делови од сопирачките кои се иновативни, сигурни и безбедни, што нè прави глобален лидер во автомобилскиот центар. Со историја на брендот што датира од 1902 година, Рејбестос обезбедува искуство, останување моќ и бренд на кој можете да му верувате. Raybestos R-Line Rotors, OE замена на роторите на сопирачките 66259 R Совпаѓање OE Fit, форма и функција обезбедуваат високо ниво на сигурност, безбедност и перформанси. Развојните процеси ги исполнуваат стандардите на системот за квалитет TS16949. Конфигурација на Vane Configuration, тежина и дизајн. Роторите го исполнуваат стандардниот материјал SAE за јачина на затегнување. ОЕ-прилагоден, G3000 квалификуван материјал за структурен интегритет и максимален животен век. Покриеност водечка во индустријата, специфично за апликација. 99,8% покриеност, вклучувајќи увоз и домашни автомобили, лесни камиони и SUV. Не-насочен финиш на земјата.

Им се допаѓа и на купувачите..