• Ново
Сафавие Персиска градина Катлин Геометриска област килим
zoom_in

Сафавие Персиска градина Катлин Геометриска област килим

DEN 4495.52

Износ
check Во продавницата.

Пронајдете ја величественоста на античка персиска градина во оваа соодветно именувана колекција. Нашата персиска колекција на килим има голем избор на класично стилизирани килими во затворен простор, облечени во мека, безвременска палета на бои. Персиските килими за градина се достапни во многу големини што ќе одговараат на секоја дневна соба, семејна соба или јадење област и во тркач со големина на тркач за вашиот ходник. Моќта се наomираше во Белгија. Висина на купот : 0,5 во . Поддршка за латекс, подлога за килим (продадено одделно) препорачано за да се избегне менување и лизгање. 100% вискоза. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Им се допаѓа и на купувачите..