• Ново
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип
zoom_in

Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Накуцване За Приколка од класа 1 со КУКА за ПРИЦВРСТУВАЊЕ на Топката класа 1 приколка се најлесните удари на нашата постава на задниот приемник за монтирање. Тие се дизајнирани за сигурност, заварени заедно со квалитетен Американски челик и разнесени чисти за мазна завршница. Тестиран за да ги задоволи строгите барања на индустријата, оваа кука од КЛАСА 1 со држач за топка има капацитет да влече до 2.000 фунти. тежина на бруто приколката и 200 килограми. тежина на јазикот. Ова значи дека може да се справи со различни мали приколки како што се приколки за комунални услуги со една оска, приколки за кану и кајак, приколки за нечистотија и многу повеќе. Може да прифати и носач на товар или багажник за велосипеди, што го прави многу корисен додаток на автомобилите со ограничен товарен простор (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење; т.е. возилото, куката, приколката итн.). Прицврстувачите од класа 1 имаат отвор на цевката за приемник 1 1/4" х 1 1/4 " и обично се монтираат на компактни автомобили, автомобили со целосна големина и некои помали Теренци за кросовери, мини комбиња и компактни Теренци. Оваа конкретна комбинација на прицврстување и монтирање на топката е дизајнирана да биде приспособена приколка за приколки за одредени години од купето Nissan 240 SX (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете го водичот ЗА АПЛИКАЦИЈА CURT на ). Доаѓа со прицврстувач и клип и целиот потребен хардвер за инсталација. Овој комплет за накуцване од класа 1 доаѓа и со држач за топка од стар стил 1 1/4" х 1 1/4" за да биде комплетен пакет за влечење. Секоја кука од КЛАСА 1 е ко-излечена со течна обвивка Од Бондерит и завршна облога од црн прав со висок сјај што обезбедува трајна одбрана од ' рѓа, абење и штетни УВ зраци. Како и сите куки за приемници, оваа кука од класа 1 е поддржана со едногодишна гаранција за завршна обработка и ограничена доживотна гаранција.

Им се допаѓа и на купувачите..