• Ново
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип
zoom_in

Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

DEN 795.84

Износ
check Во продавницата.

Класа 1 Приколка Хитц Поврзете се со вашиот животен стил со приспособен приемник за накуцване ОД КУРТ. Сите наши сопствени куки се дизајнирани за специфично вклопување на возилото, произведено со гордост, завршено за водечка отпорност на ' рѓа во индустријата и тестирано на ригорозни стандарди ЗА БЕЗБЕДНОСТ На SAE J684. Оваа комбинација на приколка за приколка од класа 1 и држач за топка е дизајнирана за прилагодено вклопување во одредени години На Галантот Мицубиши (видете ги информациите за апликацијата за да ја потврдите опремата). Куката се интегрира со рамката на возилата и обезбедува корисен и сигурен приемник 1-1/4" х 1-1/4". Приемникот е совршен за прицврстување на вклучената држач за топка и влечење мала приколка или за додавање товарен простор со носач на товар, решетка за велосипеди или друг додаток. Оваа конкретна кука од класа 1 е оценета за 2.000 фунти бруто тежина на приколката и 200 фунти тежина на јазикот (никогаш не ја надминувајте најниско оценетата компонента за влечење). Монтажата на топката вклучена со оваа кука за приколка брзо и лесно се инсталира во приемникот за кука и има дупка за приколка од 3/4 инчи (топката за приколка не е вклучена). Може да се монтира во позиција на пораст или пад за да се промовира влечење на ниво. Како и СИТЕ ПРИЛАГОДЕНИ куки, овој накуцване од класа 1 е заштитен со нашиот процес на завршна обработка со ко-лекување. Се бигорува за мазна површина, потопена во течен Бондерит за отпорност на 'рѓа внатре и надвор, покриена со издржлив црн капут во прав и конечно ко-излечена за водечки индустриски штит од' рѓа, чип и ОТПОРЕН НА УВ. Без разлика каде се движите или во која сезона од годината влечете, оваа кука е опремена за долготрајна еластичност на елементите. Се одликува со приемник со отворен грб за лесно чистење и доаѓа со целиот хардвер неопходен за инсталација. Класа 1 Приколка Кука; 1-1/4во. Монтирање На Топката; Изберете Мицубиши Галант.

Им се допаѓа и на купувачите..