• Ново
Класа Приколка Кука Топката Монтирање, Се Вклопува Приемник, 7, фунти, Дупка, 2-Во Капка, Пораст
zoom_in

Класа Приколка Кука Топката Монтирање, Се Вклопува Приемник, 7, фунти, Дупка, 2-Во Капка, Пораст

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Курт класа 3, или стандардна должност, држачите за топки се чекор напред од часовите 1 и 2. Тие имаат стебло 2 "х 2" и имаат поголем капацитет за тежина за влечење тешки приколки, вклучувајќи приколки за комунални услуги, приколки за чамци, кампери, приколки за добиток со еден коњ и повеќето приколки за рекреативни возила. Со приклучоците за приколки од класа 3 кои се најчестиот тип на приколка за приколки за пикап камиони и Теренци, монтирањето на топката од класа 3, по асоцијација, е одлично дополнување на оваа кука за приколка и овие поголеми возила (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење; т.е. возилото, куката, приколката итн.).Оваа конкретна монтажа на топка од класа 3 има бруто капацитет за тежина на приколката од 7.500 фунти. и капацитет за тежина на јазикот од 750 фунти. Се одликува со должина од 8-1/4", пад од 2 " и можен пораст од 3/4". Држачите за топки од класа 3 се формирани од ЦПУ и роботски заварени за да обезбедат непоколеблива прецизност и сигурна јачина во секоја единица. Механички го отстрануваме секое од нив за да обезбедиме мазна површина за долготрајна завршница. Оваа монтажа на топка од класа 3 доаѓа со издржлив сјаен финиш на црн прав за заштита од корозија, гребнатини, ув оштетување и многу повеќе за да и ја дадете густата кожа што му е потребна за да се соочи со патот напред. Одговара на приклучоците за приколки со отворање на цевката за приемник 2" х 2". Опремен со дупка од 1 инчи за прифаќање на стеблото на топката за приколка. 3/4 "пораст или 2" капка за прецизно израмнување на приколката.

Им се допаѓа и на купувачите..