• Ново
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип
zoom_in

Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

DEN 687.20

Износ
check Во продавницата.

Сите наши сопствени куки се дизајнирани за специфично вклопување на возилото, произведено со гордост, завршено за водечка отпорност на ' рѓа во индустријата и тестирано на ригорозни стандарди ЗА БЕЗБЕДНОСТ На SAE J684. Оваа конкретна кука од класа 1 е оценета за 2.000 фунти бруто тежина на приколката и 200 фунти тежина на јазикот (никогаш не ја надминувајте најниско оценетата компонента за влечење). Ова значи дека може да се справи со различни мали приколки како што се приколки за комунални услуги со една оска, приколки за кану и кајак, приколки за нечистотија и многу повеќе. Куки за приколки ОД КЛАСА 1 се најлесните удари на нашата постава на задниот приемник. тежина на бруто приколката и 200 килограми. Оваа комбинација на приколка за приколка од класа 1 и држач за топка е дизајнирана за прилагодено вклопување во одредени години На КАДИЛАК КТС (видете ги информациите за апликацијата за да ја потврдите опремата). Овој комплет за накуцване од класа 1 доаѓа и со држач за топка од стар стил 1 1/4" х 1 1/4" за да биде комплетен пакет за влечење. Тие се дизајнирани за сигурност, заварени заедно со квалитетен Американски челик и разнесени чисти за мазна завршница. Тестиран за да ги задоволи строгите барања на индустријата, оваа кука од КЛАСА 1 со држач за топка има капацитет да влече до 2. возилото, куката, приколката итн. Без разлика каде се движите или во која сезона од годината влечете, оваа кука е опремена за долготрајна еластичност на елементите.Поврзете се со вашиот животен стил со сопствен приемник за накуцване ОД КУРТ. Приемникот е совршен за прицврстување на вклучената држач за топка и влечење мала приколка или за додавање товарен простор со носач на товар, решетка за велосипеди или друг додаток. Прицврстувачите од класа 1 имаат отвор на цевката за приемник 1 1/4" х 1 1/4 " и обично се монтираат на компактни автомобили, автомобили со целосна големина и некои помали Теренци за кросовери, мини комбиња и компактни Теренци. Куката се интегрира со рамката на возилото и обезбедува корисен и сигурен приемник 1-1/4" х 1-1/4". Монтажата на топката вклучена со оваа кука за приколка брзо и лесно се инсталира во приемникот за кука и има дупка за топка од 3/4" (не е вклучена топката за приколка). тежина на јазикот. Како и СИТЕ ПРИЛАГОДЕНИ куки, овој накуцване од класа 1 е заштитен со нашиот процес на завршна обработка со ко-лекување.

Им се допаѓа и на купувачите..