• Ново
Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип
zoom_in

Класа Накуцване, вклучува држач за топка во стар Стил, хардвер за инсталација, игла и клип

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Кука За Приколка од класа 2 Со Држач За Топка Оваа кука за приколка од класа 2 со држач за топка е направена за влечење со лесна должност, со бруто капацитет на тежина на приколката до 3.500 фунти. и капацитет за тежина на јазикот од 350 килограми. Ова го прави одличен избор за повеќето приколки со помала големина, како што се приколки за комунални услуги со една оска, приколки за мали бродови, скокачки кампери и некои приколки за рекреативни возила. Исто така е совршен за додавање на товарен простор со носач на товар или решетка за велосипеди (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење; т.е. возилото, куката, приколката итн.). Куки за приколки ОД класа 2 обично се користат кај автомобили со целосна големина, Теренци за кросовери, компактни Теренци, мини комбиња, па дури и некои помали пикап камиони. Оваа конкретна комбинација на прицврстување и монтирање на топката е дизајнирана да биде приспособена приколка за приколки за одредени години На Kia Sportage (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете го водичот ЗА апликација CURT на ). Се одликува со рамка од квадратна цевка и доаѓа со игла и клип и целиот хардвер неопходен за целосна инсталација. Овој комплет за накуцване од класа 2, исто така, доаѓа со држач за топка од стар стил 1 1/4" х 1 1/4" за да биде комплетен пакет за влечење. Курт класа 2 куки се направени со иновативен инженеринг кој се обликува во квалитетни материјали. Нашите инженери работат со вистински возила и напредни програми за да го дизајнираат секој накуцване за да успеат. Куките за приколки ЗА ПРИКОЛКИ СЕ конструирани со Американски челик од најсовремена машинерија и нашите квалификувани фабрикувачи, заварувачи и техничари. Секој накуцване го премачкуваме во течна обвивка Од Бондерит која обезбедува долготрајна отпорност на корозија, чип и УВ, а потоа ги завршуваме во црно палто во прав со висок сјај. Нашите квалитетни процеси и конструкција ни даваат доверба да вклучиме ограничена доживотна гаранција и едногодишна гаранција за завршна обработка на сите наши проблеми од класа 2.

Им се допаѓа и на купувачите..