• Ново
Kapuso ginisang bagoong слатка солена ракчиња паста, 8. мл
zoom_in

Kapuso ginisang bagoong слатка солена ракчиња паста, 8. мл

DEN 73.92

Износ
check Во продавницата.

Пастата од ракчиња од ракчиња од ракчиња од ракчиња од ракчиња од ракчиња и најчесто се јаде како лек на разни јадења од ориз и глупак или се користи како главна состојка за готвење за неговиот уникатен вкус и текстура. Пастата од ракчиња е направена од најдобрите состојки и се меша со совршена количина сол и шеќер за да може да се искористи за различни маринади или да се меша со разни видови месо и зеленчук. Со својот карактеристичен земен, солен и сладок профил на вкус, одлично е кога е соборен со избрани зачини и зеленчук, како што се лук, ѓумбир, кромид, домати и чили за да се направи повеќе ароматично и привлечно. Без разлика дали се користи како лек, сос од натопување или состојка, пастата од ракчиња дефинитивно ќе изненади со вас со својата топлина и ароматична арома. Со додаден шеќер, ова е совршено за секој што претпочита навестување на сладост. Капузо inинисанг Багоонг Слатка сосана ракчиња Паста : Земјиште, солен и сладок профил на вкус. 35 калории по порција. 0 G транс маснотии по порција. Совршено како лек, сос од натопување или состојка.

Им се допаѓа и на купувачите..