• Ново
Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на бело злато
zoom_in

Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на бело злато

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Едноставно, класично и толку елегантно, побарајте ја нејзината рака со овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти. Прекрасно изработен во бело злато, овој прстен прикажува тркалезен дијамантски центар во традиционален амбиент од четири покраини. Дополнителни дијаманти со акцент се ставаат во рингот на прстенот, завршувајќи го овој зачудувачки дизајн. Сјајни со дијаманти, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Империјал 3/4 Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на бело злато : Тежина на дијамант : 3/4 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 14 KT бело злато што може да се златни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Им се допаѓа и на купувачите..