• Ново
Cosmo Mustoromacho цела сезона 205 55ZR 94W XL патничка гума
zoom_in

Cosmo Mustoromacho цела сезона 205 55ZR 94W XL патничка гума

DEN 1414.56

Износ
check Во продавницата.

Cosmo Muctomacho 205/55 ZR16 94 W XLOVERVIEWFURED од професионални возачи низ целиот свет и професионалните патници низ улицата исто така, Мусмачо комбинира вредност со перформансите и супериорната контрола во суви и влажни услови. Карактеристиките на спортот за возење и стабилноста со голема брзина ја прават оваа гума омилена за денешните возила. Цврсто центарско ребро обезбедува стабилност и одговорност. Цврсти блокови на рамото испорачуваат агол на патеки во какви било услови. Асиметричната шема на шара обезбедува влажна и сува контрола. Повеќекратните сипи на рамото ги намалуваат звуците на патот и го одземаат неправилното носење. Четири жлебови на канали евакуираат вода од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање. Големина : 205/55 ZR16. Опсег на оптоварување : XL. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб.

Им се допаѓа и на купувачите..