• Ново
Брз Приклучок Електрична Приколка Контролор На Сопирачките Жици Темперамент, Изберете Акура MDX
zoom_in

Брз Приклучок Електрична Приколка Контролор На Сопирачките Жици Темперамент, Изберете Акура MDX

DEN 6575.84

Износ
check Во продавницата.

Адаптерот за ожичување На контролорот На сопирачките со БРЗ Приклучок е еден од најбрзите и најлесните начини за приклучување на контролорот на сопирачките во вашето возило. Тоа не бара сечење или спојување! Само вметнете го крајот на приклучокот специфичен за возилото во фабричкиот приклучок за контролер на сопирачките на возилото ОЕМ. Другиот крај се приклучува во КОНТРОЛОРОТ на сопирачката на ПРИКОЛКАТА. Брзите приклучоци за приклучоци се достапни за различни возила и се единствени за секоја апликација за возила за да обезбедат најлесна можна инсталација. Овој конкретен ремен за контролор на сопирачките одговара на одредени години На Acura MDX (видете ги информациите за апликацијата за да ја потврдите опремата). Прицврстувачките брзи приклучоци се компатибилни со повеќето контроли на СОПИРАЧКИТЕ И може да се користат како замена или за нова инсталација на контролната единица. Одлични се и за влечење на сите видови приколки со електрични сопирачки. За разноврсно монтирање на контролорот на сопирачката на приколката, оваа брза жица за приклучок е долга два метри. Исто така, се одликува со ракав за разбој за да ги одржува жиците заштитени од дробење и гребење. ЗАВРТЕТЕ ги адаптерите за приклучок За брз Приклучок се направени со жици со 12 мерачи за сигурно поврзување и сопирање и доаѓаат со патент врски за да го задржат темпераментот содржан и надвор од видното поле. Овозможува контролорот НА сопирачката на ПРИКОЛКАТА да биде вклучен во оем штекерот. Брз приклучок темперамент инсталира со приклучок-и-игра погодност. Боите на жицата одговараат на стандардните прицврстувачи на контролорот на сопирачките.

Им се допаѓа и на купувачите..