• Ново
26 Електричен Камин Шпорет Со Далечински Управувач, 12ч Тајмер, Браун
zoom_in

26 Електричен Камин Шпорет Со Далечински Управувач, 12ч Тајмер, Браун

DEN 3279.84

Износ
check Во продавницата.

Кажете збогум на искри и разгорување; нашиот хомком вештачки камин дава изјава во вашиот простор без одржување или опасности. Ние обезбедуваме топлина и сјај на вистинско огниште, правејќи го нашиот пренослив камин безбедна фокусна точка. Било да е тоа семејна игра ноќ, вечера или датум на филм, работите ќе станат вистински пријатни. Вклучете ја топлината во постудените месеци, одржувајте ја топлината во потоплите месеци. Меѓутоа, КОГА станува збор ЗА камин, ХОМКОМ е очигледен избор за топлината на вашето семејство. Достапен Амбиент : Потопете се во волшебниот амбиент на вистинско огниште, комплетно со зачудувачки пламен и волшебен блескав кревет од трупец. Самостојниот дизајн обезбедува интимен и топол амбиент со ограничен отпечаток. Со овој внатрешен камин, нема потреба да станувате за да земете повеќе гориво или дрвени трупци. Реален Ефект На Пламен : Прилагодете 7 осветленост на пламенот за да создадете совршена атмосфера и да го контролирате ефектот на пламен независно за дополнителна разноврсност во тие топли денови. Прилагодлива Температура И Автоматско Исклучување : Поставете ја саканата температура помеѓу 62 - " 82 " и бидете сигурни со функцијата за автоматско исклучување за дополнителна безбедност. Кога температурата на овој лажен камин ОД 1400 W е пониска од поставената температура, тој автоматски ќе се загрее и кога температурата е повисока, ќе престане. Греење на површина до 323ft -2. Работа без напор : Уживајте во едноставноста на контролирање на топлината, тајмерот, температурата и осветленоста на вашиот електричен грејач на шпоретот преку работа со копче или преземете целосна команда од удобноста на вашиот кауч со вклучениот далечински управувач. 12-Часовен Тајмер : овој грејач на камин има 12-часовен тајмер, што ви овозможува поудобно да го поставите додека спиете или сте зафатени и грејачот на просторот ќе се исклучи откако ќе истече времето. Вкупна Димензија : 26.75" W x 11.25" D x 25.75" H. Целосно собрани. Спецификации : Боја : Темно Кафеава. Материјали : Метал, СТОМАЧНИ МУСКУЛИ,Честички. Вкупна Димензија : 26.75" W x 11.25 "D x 25.75" H. Големина На Прозорецот : 23.5 "W x 4" D x 13.5 " H. Греење Покриеност : 323ft2. Презентација : Самостојна. Влезен Напон : 120v/60 Hz. Моќност : 1400w. Излез На Топлина : 4300 BTU. Кабел за напојување : 5,9 стапки. Далечинско Растојание : 26,2 стапки. Работен Шум : 50d B. Далечинска Батерија : 2 xery Батерија (не е вклучена). сертификација : УЛ / ЕТЛ/АДС. Точка Етикета : 820-381 V80 DR.

Им се допаѓа и на купувачите..