• Ново
Jewelersclub бел дијамант акцент 14к злато над среброто сет за накит од 3 парчиња бесконечност
zoom_in

Jewelersclub бел дијамант акцент 14к злато над среброто сет за накит од 3 парчиња бесконечност

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Дали знаевте дека зборот "дијамант " потекнува од грчкиот збор "адамас " што значи "Неконкретен и неуништлив, " Оттука и изреката, "дијамантите се засекогаш "? Но, вистинската причина што ќе сакате да ги задржите овие убави скапоцени камења околу многу, многу долго време - и особено со овој зачудувачки сет - е уште поедноставно од тоа. Не треба да направите двојно преземање за да ја цениме убавината на овој раскошен накит. Тоа е екстравагантен ансамбл што не само што ќе се цени во вашиот живот, туку ќе се пренесе преку генерациите. Акцент бел дијамант. Направено во родиум-позлатен 14к злато над среброто. Вклучува појавување на обетки од бесконечност, прстен и приврзок со 18 "ланец. Измабен на светла сјај. Притиснете го затворањето. Прстен достапен во големини 6,7,8.

Им се допаѓа и на купувачите..