• Ново
Парвез Таџ Голема Жолта Марипоза Врамена Слика Печатење
zoom_in

Парвез Таџ Голема Жолта Марипоза Врамена Слика Печатење

DEN 719.84

Износ
check Во продавницата.

Ова " Голема Жолта Марипоза " Врамено Сликарско Печатење е врвен квалитет На печатење На giclee на архивска хартија со висока резолуција. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер НА УВ мастила како медиум за ликовна уметност. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно меша фотографија, водени и акрилни бои и УВ мастила со различни подлоги како платно, алуминиум, бамбус и рециклирано дрво. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и вие ќе бидете инспирирани. Парвез Таџ "Голема Жолта Марипоза" Сликарско Печатење Во Рамка : Врвен квалитет На Печатење На Гикли На Архивска Хартија со висока резолуција. Рачно исечени украсени рабови. Висококвалитетна издржлива рамка што не се искривува. Пристигнува подготвен да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Им се допаѓа и на купувачите..