• Ново
Сет на врвни прибор за готвење на мајчина и табелата, маслиново
zoom_in

Сет на врвни прибор за готвење на мајчина и табелата, маслиново

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Сет на тима и табела што не се наоѓа на 12 -ти парчиња, маслинката е крајната колекција за куќиштето на домашниот готвач. Овој зачудувачки сет е направен од најдобрите достапни материјали и е дизајниран да испорача исклучителни перформанси и разноврсност за готвење. Одликувајќи се со премиум три-изградба, овие садови и тави обезбедуваат дури и дистрибуција на топлина и конзистентни резултати од готвење, додека нивните ергономски рачки обезбедуваат максимална удобност и контрола. Елегантниот дизајн и убавата завршница ги прават зачудувачки додаток на секоја кујна, додека нивниот супериорен квалитет гарантира дека ќе траат со наредните години. Овој комплет за готвење вклучува 6 QT Stockpot, 4,5 QT Saute Pan, 2,5 QT тенџере со истурање на истурање, 10 во тава за пржење, 8 во тава за пржење, 3 заштитници за готвење, 1 силиконски триверт, отпорни на отвор за стаклени капаци со купови со јасен преглед Содржина додека готвите, и цврсти рачки од не'рѓосувачки челик се карактеризираат со висечки дупки за лесно складирање. Со најразлични големини и форми за избор, овој сет од 12 парчиња е совршен за сите ваши потреби за готвење. Без разлика дали вриете деликатен сос, сосете зеленчук или зачудувате бифтек, овој сет има сè што ви треба за да создадете оброци со квалитет на ресторани во удобноста на вашиот дом. Без разлика дали сте професионален готвач или страствен домашен готвач, овој сет е совршена алатка за создавање вкусни оброци со леснотија. Со својот исклучителен квалитет, елегантен дизајн и супериорни перформанси, тоа е крајниот избор за „Осветлувачки домашен готвач“ кој не бара ништо друго освен најдобро. За грижа и обезбедување на долговечноста на производот, ве молиме, измијте ја во топла вода со мек сунѓер и сапун за садови. Погодно за сите готвачи. Не -стилот на облогата обезбедува брзо ослободување на храна. Безбедна рерна до 400 ° F. Капакот со отповик на стакло отпорна на пауза нуди јасен преглед на содржината додека готвите. Индукција на не'рѓосувачки челик за униформа готвење. Погодно за сите готвачи.

Им се допаѓа и на купувачите..