• Ново
Трговска марка ликовна уметност Квинсборо мост Канвас уметност од Дејвид Ајаш, црна мат, црна рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност Квинсборо мост Канвас уметност од Дејвид Ајаш, црна мат, црна рамка

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Подготвени за откажување на презентацијата што може да се претстави во различни големини, ова е подготвено за обесено, Matted Framed Art Piece има фотографија од мостот Квинсборо. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Им се допаѓа и на купувачите..