• Ново
Трговска марка ликовна уметност Снежен ефект Canvas wallидна уметност од Ариан Мошајди
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност Снежен ефект Canvas wallидна уметност од Ариан Мошајди

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини Оваа подготвена за виси, галеријата завиткано уметничко дело има фотографија на патека во паркот што е расчистена од снегот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Им се допаѓа и на купувачите..