• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Хотел Регина Париз чај соба I“ платно уметност од Тина Лавои
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Хотел Регина Париз чај соба I“ платно уметност од Тина Лавои

DEN 704.00

Износ
check Во продавницата.

Уметничка : Тина Лавоиејект : Сè уште начин на живот : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tina Lavoie 'Hotel Regina Paris чајната соба i' Canvas Art.

Им се допаѓа и на купувачите..