• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 233“ платно уметност од Рејчел Пакстон, црн мат, сребрена рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 233“ платно уметност од Рејчел Пакстон, црн мат, сребрена рамка

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Animalsивотни Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Мала птица 233“ платно уметност од Рејчел Пакстон, Црна мат, Сребрена рамка : Уметник : Рејчел Пакстон. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има кафеава и сина птица против жолта, сина и портокалова позадина со апстрактни обрасци и пишување. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Им се допаѓа и на купувачите..