• Ново
Raybestos 981786FZN ' Рѓа Превенција Технологија Обложени Роторот Сопирачка Ротор, Одговара изберете: - ФОЛКСВАГЕН TIGUAN, -AUDI Q3
zoom_in

Raybestos 981786FZN ' Рѓа Превенција Технологија Обложени Роторот Сопирачка Ротор, Одговара изберете: - ФОЛКСВАГЕН TIGUAN, -AUDI

DEN 1018.40

Износ
check Во продавницата.

Новите дизајни на отворени тркала ги оставаат компонентите на сопирачките поизложени, а агресивните хемикалии за одмрзнување можат да ја забрзаат корозијата. Ако роторот не е обложен, веднаш може да се формира црвена ' рѓа. Raybestos® element3é обложени ротори комбинираат целосна Сива Фузија 4.0 слој со ое-исти материјали, дизајн, димензии и производствен процес. Комбинацијата на оваа комерцијална технологија за завршна обработка и инженерство специфично за возилото промовира долготрајна заштита од ' рѓа, оптимално ладење, најдобри перформанси во класата, ултра мазно сопирање и максимизиран век на траење. Ова беше развиено за секојдневниот возач кој бара исклучителни перформанси. Сивата Фузија 4.0 облога за долготрајна заштита од ' рѓа ги прави роторите На Елемент3_ совршен избор за продолжено изложување на дожд, сол, снег и сурови хемикалии на патиштата . Ое-исти, г3000 квалификуван материјал обезбедува структурен интегритет и максимален век на траење . Страничното истекување од 0,004" или помалку и варијација на дебелина помала од 0,0005" обезбедува помалку пулсирање на педалата, помал шум на сопирачките и продолжен век на траење на подлогата . Балансирањето на мелницата помага да се минимизираат варијациите на дебелината на роторот и доведува до соодветна рамнотежа, минимизирани вибрации и потивко запирање. Одговара Изберете : 2018-2023 ФОЛКСВАГЕН ТИГУАН 2016-2018 АУДИ К3 2019-2021 ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА 4 Цил 2 Л 2016-2019, 2020-2022 АУДИ ТТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Им се допаѓа и на купувачите..