• Ново
Стерлинг Сребрено Кафеав Емајл Прстен
zoom_in

Стерлинг Сребрено Кафеав Емајл Прстен

DEN 399.84

Износ
check Во продавницата.

Ова е прекрасен кафеав прстен од колекцијата Изрази Што Се Редат. Изработен е од сребро и има позлата на родиум. Овој уникатен прстен има и кафеава емајлирана шема. Овој прстен што може да се реди е совршен за спарување со други прстени што се редат. Ова сигурно ќе биде вашето ново омилено парче накит. Достапно во големина на прст 8. Изразете се на уникатен и забавен начин Со Новата Колекција Изрази Што Може да се Редат. Изберете од стотици прстени што можете да ги измешате, совпаѓате и редите заедно, што ќе ви овозможи да го промените вашиот стил во еден момент. Изразите што се редат нудат накит изработен од сребро, живописно емајлиран, позлатен 14кт, украсен со прекрасни дијаманти и/или скапоцени камења и многу повеќе. Можностите се бесконечни со овој неверојатен асортиман на накит што може да се нареди.Метална Тежина : 1,92 Грама Накит Тип : Стил На Финирање : Редење Ринггендер : Женски метал : Сребрена Сребрена Боја : Боја На Бела Емајл : Ширина На Кафеава Лента : 2,50 Ммринг Големина : 8 цврсти вашиот предмет пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Кина Магацински Изрази Стерлинг Сребрено Кафеав Емајлиран Прстен : кафеава емајлирана дизајнполиран финишродиум обложен за да се спречи оцрнување изработени Во Изрази на сребрени стационарни брендови достапни во повеќе големини.

Им се допаѓа и на купувачите..