• Ново
Заштитена марка ликовна уметност „Змејови меѓу платното на папратите од Jeanан Плут
zoom_in

Заштитена марка ликовна уметност „Змејови меѓу платното на папратите од Jeanан Плут

DEN 399.84

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Jeanан Плутсубјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има три шарени ламји до рамката. Јас живеев и работев во Вермонт од 1999 година. Преку многу прекрасни ментори I научивте што навистина значи да се биде Вермонтер. Сега работам како хонорарен графички дизајнер, донирајќи многу од овие вештини на локалната заедница, непрофитни групи. Помагам во организирање на настани за прибирање финансиски средства, поддршка на две програми за ЦСА во нашата долина и да го насликам градот (буквално) за Божиќно време за да ги промовирате локалните сопственици на продавници и да ја разубавиме „старата деловна област“ на Манчестер, Вермонт. Јас внимателно се усогласувам со организација за уметност во заедницата во Н. Бенингтон и предавав деца и возрасни, работилници и часови по училиште преку нивните програми за внатрешни работи и теренски активности. Дома, мојот сопруг и јас ги одгледуваме нашите две деца, 26 кокошки, 11 патки и работиме за да ја удвоиме нашата градина секоја пролет, (досега, толку добро). Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Три разнобојни ламји до рамката.

Им се допаѓа и на купувачите..