• Ново
Марабу Лесен Мермер, 15мл, Неонски Зелен
zoom_in

Марабу Лесен Мермер, 15мл, Неонски Зелен

DEN 319.52

Износ
check Во продавницата.

Марабу Лесен Мермер, 15мл, Неонски Зеленило е забавна активност и разноврсна уметничка форма и за возрасни и за деца. Само капе, вител, натопи и готово! Лесниот Мермер се користи на база на растворувачи со вода за да се создадат брзи и елегантни мермерни обрасци на рамни површини или димензионални предмети како што се пластични јајца и пластични топчиња, стакло, дрво, разнесени јајца, свеќи, метал, полистирен или хартија. Откако ќе им се дозволи на предметите целосно да се исушат, тие можат да се избришат со влажна крпа, но не се ниту отпорни на бришење, ниту отпорни на миење, освен ако не се запечатат со лак. Допрете-исушете по 15 минути; целосно излечен за 24 часа, за најдобри резултати, користете со вода на собна температура, Препорачана за возраст од 9 и повеќе години.

Им се допаѓа и на купувачите..