• Ново
Delara Gots сертифицирани органски памучни капаци на памук Постави 400TC, долг памук, ултра мека, свиленкаста, влага, мазна и дишење, високо квалитетен дух за топли спијачи
zoom_in

Delara Gots сертифицирани органски памучни капаци на памук Постави 400TC, долг памук, ултра мека, свиленкаста, влага, мазна

DEN 607.84

Износ
check Во продавницата.

Надградете го вашиот кревет во луксузен статус. Направено со сертифициран 100% органски памук Оваа постелнина има Sateen ткаат и оптимално броење на нишки од 400 за неспоредлива мекост и мазно, чувство отпорно на брчки. Нашите меки класични класични листови на метејни се уште помеки со текот на времето. Сет Twin Duvet - Овој органски памучен Duvet сет вклучува 1 покривка на близнаци (68 ”x86”), 1 срам за перница со скриено затворање на патент (21 ”x26”). Овие ултра-премиум Duvet Set се направени од Gots сертифицирани 100% органски памук што значи дека е здрав, еколошки и безопасен за вашата кожа. Органските дувли содржат висококвалитетна и издржлива конструкција со двојно шиење. 8 врски со агол цврсто држете го вашиот утешител. Можете да спиете удобно цела ноќ. Без неуредна постелнина поставена наутро . Висококвалитетен органски памук - овие дувчиња се направени од највисок квалитет на органски памук. Органските памучни дувли овозможуваат прекумерната топлина на телото да се расипе и нормалната телесна топлина да остане оптимална. Исто така, промовира поздрав сон и вашата кожа го добива луксузот што го заслужува со намаленото триење што значи помалку брчки и кршење на косата. За да се намали пластиката, овој производ доаѓа во еднократна органска памучна кеса . луксузно чувство - сертифицирано со GOTS (Глобален органски текстилен стандард) и фино предиво (направено со долги главни памучни влакна) во единечна лопатка се користи за да се направи оваа неверојатно мека 400 Ткаени за броење на конец. Префрлете се на нетоксични вашите производи ќе продолжат да омекнуваат додека ги користите и чистите, така што е лесно да се грижите : машината мие топли, нормални циклуси со слични бои. Не бели. Tumble Dry Ship. Топло железо кога е потребно .. Овие ултра-премиум Duvet Set се направени од Gots сертифицирани 100% органски памук што значи дека е здрав, еколошки и безопасен за вашата кожа . За да ја намалите пластиката, овој производ доаѓа во еднократна органска памучна кеса. Луксузно чувство - сертифицирано со GOTS (Глобален органски текстилен стандард) и фино предиво (направено со долги главни памучни влакна) во единечна форма се користи за да се направи оваа неверојатно мека ткаенина за броење од 400 конец.

Им се допаѓа и на купувачите..