• Ново
Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2002-ЏИП ГРАНД ЧИРОКИ
zoom_in

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2002-ЏИП ГРАНД ЧИРОКИ

DEN 2280.48

Износ
check Во продавницата.

Оем Одделение Каталитички Конвертор (51698) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Позиција : Заден. Без Воздушна Цевка. Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 33.25". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор е дел од склопот на заглавието/колекторот на издувните гасови и директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Магнафлоу е специјализиран за супериорен катализатор и технологија за издувни гасови и ги помина изминатите 30+ години заработувајќи ја својата репутација како лидер на глобалниот пазар. Американските инженерски И произведени, Катализатори На Магнафлоу комбинираат ефикасен индустриски дизајн за да произведат производ што ги надминува, наместо да ги исполнува, највисоките стандарди за перформанси и ефикасност на производот во индустријата. Магнафлоу користи керамички подлоги со различни комбинации на густина на ќелијата и дебелина на ѕидот за да ги исполни специфичните барања на возилото. Магнафлоу Каталитичките Конвертори Со Директно Вклопување Се дизајнирани за лесно б.Ео# Д-193-137 ЕО# Д-193-137 Магнафлоу Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : нерѓосувачки Челик.

Им се допаѓа и на купувачите..