• Ново
Трејлблазер Кафе, Средно Темно Печено Мелено Кафе, оз
zoom_in

Трејлблазер Кафе, Средно Темно Печено Мелено Кафе, оз

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Дали е тоа средно? Дали е темно? Точно ли е? Да, да и да. 1850 кафето Trailblazer е 100% премиум мешавина од coffeeбика, средно темно печено кафе што ви овозможува да го имате сето тоа. Ова премиум мелено кафе е доволно разноврсно за употреба во широк спектар на домашни производители на кафе и дава неверојатен вкус без разлика како ќе го сварите. Секоја голтка е парадокс што го радува непцето. Неверојатно смели, но неверојатно мазни. Богата и робусна, но сепак свежа и чиста. Орев уште избалансиран, со деликатна киселост, карамелизирани ноти и навестувања на сушено овошје и чоколадо. Кафе толку уникатно вкусно, речиси е тешко да се поверува. Нарачајте некои сега и уверете се сами. Смело, но мазно средно темно печено кафе со печени ореви и карамелизирани белешки за вкус. Содржи една (1) 12 унца вреќа со мелено кафе Од 1850 година. Рамномерно печено за конзистентен вкус на кафе со помалку горчина. Мелено кафе за употреба во широк спектар на домашни производители на кафе. Направено со 100% премиум зрна кафе Arбика.

Им се допаѓа и на купувачите..