• Ново
Домашна Суштина Врба Реверзибилна Печатена Покривка Постелнина
zoom_in

Домашна Суштина Врба Реверзибилна Печатена Покривка Постелнина

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Создадете смирувачка оаза со Домашната Суштина Врба 6 Парче Реверзибилна Печатена Покривка Постелнина во собата. Оваа прекрасна колекција содржи акварел цветен принт низ центарот на прекривката што се распрснува до цврста слонова коска на горниот и долниот дел. За да се заврши комплетот за постелнина, вклучени се три украсни перници со извезени и тафтувани детали за рушење. Со полиестерско лице од микрофибер и обратна четкана ткаенина, оваа обвивка е мека на допир и може да се пере во машина за лесна нега. Домашна Суштина Врба 6 Парче Реверзибилна Печатена Покривка Постелнина Сет : Целосна/кралицата сет вклучува : 1 корица (90 "х 90"), 2 стандардни шами (20 "х 26"), 3 декоративни перници (18" х 18"/16" х 16"/12" х 18"). Сетот крал/Кал Кинг вклучува : 1 корица (104 "х 94"), 2 кралски шамови (20 "х 36"), 3 украсни перници (18" х 18"/16" х 16"/12" х 18"). Шема : Цветни. Покритие/измама : 100 проценти полиестерски микрофибер, Печатен, 100 проценти четкан полиестер обратно. 200гр/м2 90 проценти памук, 10 проценти друго полнење со влакна. Грижа : ладно миење во машина.

Им се допаѓа и на купувачите..