• Ново
Благородни постелнина светло сива скроена крпеница реверзибилна микрофибер ватенка, кралица полна
zoom_in

Благородни постелнина светло сива скроена крпеница реверзибилна микрофибер ватенка, кралица полна

DEN 799.84

Износ
check Во продавницата.

Дајте му на вашата соба удобен нов додаток со благородни постелнина светло сива 3 парчиња од 3 парчиња реверзибилна микрофибер ватенка сет со соодветни шами. Овој сет има мали дизајни кои се преклопуваат и се преплетуваат за да создадат изглед на крпеница, обраќајќи се на координацијата на цврстата. Убавите, суптилни линии со директно ватирање додаваат димензии на ватенка и додава прекрасен допир во секоја спална соба. Дарежливо сме исполнети со вештачки надолу, и секое парче е двојно четкано за да му го дадеме тоа супер меко, пријатно чувство. Постелнина за возрасни. Карактеристики : Направено од 100 проценти увезени 95 GSM микрофибер. Сет од 3 парчиња вклучува : 1 ватирана обвивка и 2 шами за перници (комплети близнаци/близнаци XL доаѓаат со 1 срам за перница). Лесна грижа : Машинско миење ладно, суво суво, отпорно отпорно, не е потребно, без пеглање; Не бели или користете омекнувач на ткаенини. Супериорно ткаење за издржливост и супер мек допир. Двојно четкано. Доста тежина за спиење удобност без да биде премногу густа. Совршена опција за оние со алергии или чувствителна кожа. Големини : близнак/близнак дополнителен, полн/кралица, крал Кинг/Калифорнија. Комплетот за големина на близнаци вклучува : . 1 ватирана покривка : 70 "x 90". 1 стандарден срам : 20 "x 26". Сетот на големина на кралицата вклучува : . 1 ватирана покривка : 90 "x 94". 2 стандардни шами : 20 "x 26". Сетот на големината на кралот вклучува : . 1 ватирана покривка : 106 "x 96". 2 Кинг Шамс : 20 "x 36". Направено во Кина. Надолу алтернативно пополнување. Увезени од Кина. Реверзибилен. Постелнина за возрасни.

Им се допаѓа и на купувачите..