• Ново
Трговска марка ликовна уметност Проба за балет 1874 Канвас уметност од Едгар Дегас
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност Проба за балет 1874 Канвас уметност од Едгар Дегас

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има девојки на проба за балет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Им се допаѓа и на купувачите..