• Ново
Краток ракав на Бен Хоган со кратки ракави со шарена маица
zoom_in

Краток ракав на Бен Хоган со кратки ракави со шарена маица

DEN 295.68

Износ
check Во продавницата.

Оваа кошула на Ben Hogan Performance Jacquard Polo има многу повеќе отколку што се среќава со окото. Хоризонталните ленти се инфилтрираат од тесни вертикални ленти кои создаваат двоен изглед на секоја лента. Лесната ткаенина е завршена со омбре -шема, која постепено ги осветлува и затемнува боите за да избледат и надвор еден од друг. Технологијата за управување со влага на Ben Hogan Performance, помага да ве одржи ладно и суво со цртање на потта од вашата кожа, Powerspan вклучува шевовите на рамото кои овозможуваат максимален опсег на движење и Powerblock помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Power Block : Ја штити вашата кожа од штетните УВ зраци на Сонцето. Powerspan : Флексибилните споеви на рамото овозможуваат оптимален опсег на движење. Powerwick : Fining Taber го привлекува потењето од кожата. Јака со ребрести. Шарена quакард.

Им се допаѓа и на купувачите..