• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Едноставни знаци II црна“ платно уметност од essес Аикен
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Едноставни знаци II црна“ платно уметност од essес Аикен

DEN 191.84

Износ
check Во продавницата.

Уметник : essес aikensubject : Typography Style : Modern Rusticproduct Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "Домот е моето среќно место " во бело сценарио на црно дрво панели со светло сиви лисја илустрации со светло сиво лисја илустрации . Essес Аикен ја започна својата уметничка кариера работејќи во дизајн на ентериер. Работејќи од нејзиното домашно студио во Провиденс, Род Ајленд, essес е инспириран од природната убавина на околните плажи и динамичката активност на градскиот живот. За essес, да се биде во можност да напредуваме и да создаваме уметност секој ден е совршена рамнотежа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Essес Аикен ја започна својата уметничка кариера работејќи во дизајн на ентериер. Работејќи од нејзиното домашно студио во Провиденс, Род Ајленд, essес е инспириран од природната убавина на околните плажи и динамичката активност на градскиот живот. За essес, да се биде во можност да напредуваме и да создаваме уметност секој ден е совршена рамнотежа. - Фразата „Дома е моето среќно место“ во бело сценарио на црно дрво панели со светло сиви лисја илустрации.

Им се допаѓа и на купувачите..