• Ново
Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, последователно хром, се вклопува во 2005 година- Крајслер 300
zoom_in

Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, последователно хром, се вклопува во 2005 година- Крајслер 300

DEN 1088.00

Износ
check Во продавницата.

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат офсет од 20 x 9, 25,5 mm, 10 Spoke, 5 Lug, 4,5 инчи, шема на завртки, Chrome Chrome. Тоа одговара на вашиот 2005-2011 Крајслер 300. Проверете дали е сигурен дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 20 x 9 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, задниот хром, се вклопува во 2005-2011 Крајслер 300 20 x 9, 25,5 мм офсет, 10 говор, 5 лаг, 4,5 инчи, шема на завртки, хром за задник, изработен од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило. Изберете Изберете : 2005-2006 Chrysler 300 C 2007-2011 Chrysler 300 и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..