• Ново
Данскин сега девојки за кратки ракави за кратки ракави леотар и здолниште со 2 парчиња сет
zoom_in

Данскин сега девојки за кратки ракави за кратки ракави леотар и здолниште со 2 парчиња сет

DEN 287.84

Износ
check Во продавницата.

Данкин сега девојки танцувачки леотард во краток ракав има врв и чисто здолниште. Здолништето на облеката за танцување на девојчињата има и разгорена форма и еластична лента за половината со централен цвет акцент. Идеално е да се носи за балетска класа и за вртење околу и учење нови пози. Леотарскиот краток ракав е изработен од памук и спандекс за удобно вклопување. Данскин сега девојки со кратки ракави Леотард и здолниште сет : Леотард : 92% памук, 8% спандекс. Краток ракав. Лажички врат. Повлечен стил. Машинско миење ладно. Здолниште : 100% полиестер. Разгорена форма. Чиста. Еластична лента за половината со централен цвет акцент. Машинско миење ладно.

Им се допаѓа и на купувачите..