• Ново
1. Кт Овална Форма Зелена Перидот Обетки Обетки Во Сребро
zoom_in

1. Кт Овална Форма Зелена Перидот Обетки Обетки Во Сребро

DEN 367.20

Износ
check Во продавницата.

Покажете го вашиот стил со овие Сребрени обетки Од Природен Перидот. Овие зелени Обетки Од Перидот се соодветни за специјални прилики или во секое време кога сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Одликувајќи се со амбиент за пасијанс, овие Обетки Со Овална форма Перидот се деликатно изработени во Сребро. Среброто Од 925 со завршна обработка на родиум, нуди безвременски изглед кој ќе ги надополни сите тонови на кожата. Овие обетки за жени прават прекрасен подарок. 1.5 Кт Овална Форма Зелена Перидот Обетки Обетка Во Стерлинг Сребро 1.50 Кт Вкупна Тежина Перидот. Овална Форма Природен Перидот. Обетки со обетки поставени во 925 Сребро. Зелена боја скапоцен камен. Август раѓање камен. Скапоцените камења се 7 х 5мм со амбиент За Пасијанс. Обетките вклучуваат подлоги и кутија за подароци со потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Им се допаѓа и на купувачите..